در نوینو پی با روند به رسمیت شناخته شدن صرافی های ارز دیجیتال با شما خواهیم بود. طبق اطلاعیه ای جدید صرافی های ارز دیجیتال در شاپرک کد صنف گرفتند این بدان معنی است که میتوانند بدون نماد اعتماد درگاه پرداخت دریافت نمایند. همانطور که اطلاع دارید بعد از داغ شدن بحث خرید و فروش رمز ارز ها و سود آوری آن برای عموم افراد در کشور ما نیز نیاز به خرید و فروش این رمز ارز ها بالا گرفت. از این رو سایت ها و صرافی های ارزدیجیتال برای خرید و فروش رمز ارز ها در ایران فعالیت خود را آغاز کردند. این سایت ها که امروزه درآمد های بالایی دارند همواره با مشکلاتی روبرو بوده اند.

مهم ترین این مشکلات این بود که طبق قوانین شاپرک و بانک مرکزی برای خدمات پرداخت ملزم به داشتن اینماد بودند. یعنی بنا به دلایلی قادر نبودند نماد اعتماد الکترونیکی دریافت نمایند و در زمینه دریافت درگاه پرداخت با مشکل مواجه بودند. اما حالا با توجه به کد صنف گرفتن در شاپرک امکان استفاده از خدمات درگاه پرداخت را به صورت مستقیم خواهند داشت.

وضعیت پرداخت در صرافی های ارز دیجیتال در گذشته

طبق بخشنامه های متفاوت بانک مرکزی و شاپرک برای صرافی های ارز دیجیتال قوانینی تعبیر نشده و حتی مجوزاتی که دارای رسمیت باشد ارئه نشد. اما با وجود این سردرگمی ها صرافی های آنلاین فعالیت خرید و فروش ارز دیجیتال را آغاز کردند. در این راستا تعداد زیادی از این صرافی ها از هر طریقی به سیستم پرداخت هم متصل شدند و تا به اکنون هم هم به فعالیت های خود ادامه میدهند. اما این امکان که خود یک درگاه پرداخت با نام و برند خود داشته باشند محروم بودند. همچنین میباسیت با یک سری محدودیت ها و هزینه های بالای کارمزد روبرو شوند.

طبق این اطلاعیه شاپرک با تخصیص کد صنف به صرافی های خرید و فروش رمز ارز ها از برخی مشکلات این صنف کاسته شد. از این پس این کسب و کار های اینترنتی میتنوانند با نام برند خود حتی درگاه پرداخت بدون نماد اعتماد مستقیم ثبت نمایند.

مزیت درگاه پرداخت برای صرافی های ارز دیجیتال

 

صرافی های ارز دیجیتال

این به رسمیت شناخته شدن مزایای بسیار مناسبی را برای صرافی های ار دیجیتال به همراه دارد. از جمله ی این مزایا میتوان به ثبت درگاه پرداخت مستقیم بدون نماد اعتماد اشاره کرد. و این متواند کسب و کار های فراوانی را به سمت صرافی ها روانه کند و از این تاریخ شاهد راه اندازی صرافی های بیشتری در سطح وب باشیم. همچنین به رسمیت شناخته شدن در صنعت پرداخت میتواند این کسب و کار ها را به آینده ای روشن تر امیدوار نماید.

از دیگر مزایای این خبر میتوان به اعتماد آوری بیشتر و گرایش افراد بیشتری به این مدل از کسب و کار اشاره داشت. که خود باعث افزایش درآمد صاحبان این نوع از صرافی های آنلاین میباشد. یکی دیگر از امتیاز ها پرداخت کارمزد پایین تر به ارائه دهندگان درگاه های پرداخت اینترنتی میباشد. که در گذشته به دلیل نامشخص بودن صنف پرداخت ها در صرافی های ارز دیجیتال کارمزد های بالایی از پذیرنده ها دریافت میشد.

کد صنف صرافی های آنلاین چیست؟

بر اساس رسته های کاری و مجوزات هر صنف از طرف شاپرک که شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت اعلام میکنند یک کد صنف به هر رسته و صنف های کسب درآمد تخصیص می یابد. که طبق اطلاعیه ای به دارندگان صرافی های ارز دیجیتال نیز کد صنف تعلق گرفت که میتواند بیانگر رسمیت شناخته شدن آن در صنعت پرداخت باشد. با مراجعه به صفحه راهنمای تخصیص کد صنف بر مبنای دسته بندی مجوز های فعالیت صنفی پذیرندگان شبکه ی الکترونیکی پرداخت کشور قابل مشاهده است.

ارائه خدمات پرداخت به صرافی های رمز ارز

نوینو پی به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان درگاه پرداخت اینترنتی میتواند صاحبان صرافی ارز های دیجیتال را از بهترین خدمات پرداخت بهره مند سازد. طبق بخش نامه جدید شاپرک از این پس نوینو پی میتواند در کمترین زمان این کسب و کار های آنلاین را حتی بدون نماد اعتماد به سیستم پرداخت شاپرک متصل نماید. برای این کار کافیست ثبت نام اولیه خود را در نوینوه پی انجام دهید و منتظر تماس کارشناسان فنی نوینو باشید.

حال به مزیت های ارزنده و نوآورانه استفاده از درگاه پرداخت نوینو پی برای صرافی رمز ارز ها میپردازیم. این کسب و کار ها با استفاده از خدمات نوینو پی میتوانند از خدمات مهمی همچون تسویه حساب آنی با ذینفعان خود بهرهمند شوند. حتی تسویه حساب مبالغ درآمدی را میتوان در چند حساب بانکی نزد بانک های مختلف دریافت کرد. سیستم سوئیچینگ هوشمند نوینو تراکنش های شمارا تضمین مینماید و حتی یک تراکنش از دست رفته به دلیل اختلال درگاه یک بانک نخواهید داشت. به این صورت که در صورت در دسترس نبودن و عدم پایداری یک بانک نوینو کاربران را به صفحه بانک پایدارتر سوئیچ خواهد کرد.

سقف تراکنش پرداخت اینترنتی برای صرافی ها

صرافی های آنلاین ارز دیجیتال با توجه به بخشنامه جدید بانک مرکزی که میتوانستند تا ۱۰۰ میلیون تومان از یک کارت در درگاه پرداختی داشته باشند. از تاریخ 10 دی ماه سال ۱۴۰۱ سقف پرداخت تراکنش های اینترنتی در این صرافی ها با هر کد ملی تنها 25 میلیون تومان میباشد. 
یعنی هر کاربر در طول روز میتواند حد اکثر تا 25 میلیون تومان پرداختی با کد ملی خود داشته باشد. این محدودیت ها از تاریخ 10 دی سال 1401 بروی درگاه های پرداخت صرافی های خرید و فروش ارز دیجیتال اعمال شده است.

صاحبان وبسایت های خرید و فروش رمز ارز ها میتوانند تنها در کمتر از چند ساعت درگاه پرداخت اختصاصی خود را راه اندازی نمایند. نوینو پی به عنوان پرداخت یار رسمی بانک مرکزی درگاه پرداخت بانک ملت، درگاه پرداخت ایران کیش و برخی از بانک های دیگر را ارائه میدهد. این بدان معنیست برای ثبت درگاه بانکی نیاز به درخواست حضوری نیست و تمامی فؤایند ها بصورت آنلاین میباشد.

در صورت هرگونه سوال و نیاز به پشتیبانی فنی و یا مشاوره رایگان میتوانید با کارشناسان نوینو ارتباط برقرار نمایید. فقط کافیست در صفحه تماس با ما از طریق یکی از راه های ارتباطی درخواست خود را ثبت نمایید. همکاران ما در نوینو پی آماده ارائه خدمات فورری به پذیرندگان محترم میباشند.

بله ارائه خدمات درگاه پرداخت برای صرافی های ارز دیجیتال فراهم شد.

طبق دستور العمل های شاپرک نیاز به داشتن نماد اعتماد برای صرافی های ارز دیجیتال نمی باشد.