در نوینو پی با نحوه دریافت درگاه پرداخت بانک ملی و درخواست آن از شرکت پرداخت سداد با شما خواهیم بود. با توجه به پیشرفت علم جهت انجام تجارت به صورت آنلاین و گسترش کسب و کار های اینترنتی درگاه های پرداخت روی کار آمده اند. امروزه افراد زیادی جهت پرداخت های کوچک و تجارت های آنلاین بزرگ به این درگاه های پرداخت روی آورده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه دریافت درگاه پرداخت بانک ملی از سداد آشنا کنیم.

 درگاه پرداخت آنلاین بانک ملی چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی (آنلاین) بانک ملی (سداد) نوعی ابزار و وسیله برای طیف وسیعی از پرداخت های الکترونیکی و اینترنتی است. با استفاده از این ابزار پرداخت، امکان نظارت کامل بر مبادلات مالی صورت گرفته وجود دارد. این نرم افزار توسط بانک ملی طراحی شده است و در طراحی آن رفاه مشتریان در انجام امور پرداخت در نطر گرفته شده است. در ساخت و طراحی این برنامه فضایی بسیار جذاب برای کاربران فراهم شده است و تمامی اجزا صفحه در جای مناسب قرار گرفته اند. جالب است بدانید شرکت پرداخت الکترونیک سداد یکی از مهم ترین بازوهای اصلی در پرداخت های الکترونیکی و اینترنتی است. که با هدف کمک به مدیریت کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ، تهیه نرم افزار مناسب برای پرداخت و پشتیبانی از آن تهیه شده است‌.

مزیت گرفتن درگاه پرداخت بانک ملی (سداد)

از جمله ویژگی ها و مزیت های گرفتن این درگاه پرداخت از شرکت سداد ملی می توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱_ حجم بارگذاری صفحات در این درگاه پایین بوده بنابراین در صورت استفاده از این درگاه پرداختی اینترنت کمی مصرف خواهد شد و از همه مهم تر سرعت بارگذاری بالا است. ۲_ این برنامه با تمام صفحات نمایش اعم از تبلت، موبایل و کامپیوتر قابل اجرا است بنابراین شما می توانید با هر یک از این ابزار اقدام به استفاده از این درگاه کنید. ۳_ این برنامه مطابق با همه استاندارد های بین المللی و دستورالعمل های شاپرک طراحی شده است و امنیت فوق العاده بالایی را برای کاربرانی که از آن استفاده می کنند فراهم می کنند. ۴_ این ابزار قابلیت ارائه صورت حساب و کلیه ریز حساب های صورت گرفته در هر سیکل را در هر ماه داشته و کاربران می توانند تمامی مبادلات مالی صورت گرفته را در مواقعی که تمایل دارند مشاهده کنند. ۵_ با استفاده از این ابزار قابلیت اتصال پایدار، استفاده به صورت ۲۴ ساعته و استدداد وجه بنا به درخواست پذیرنده را خواهید داشت. ۶_در این اپلیکیشن پرداخت ها به صورت شناسه دار بوده و کلیه پرداخت ها به واسطه شناسه آن قابل پیگیری است. در صورت مشاهده مغایرت در پرداخت ها مسئولین بانک ملی در قبال آن پاسخگو خواهند بود. در این صورت مبلغ مورد نظر ظرف ۴۸ ساعت یا کم تر به حساب کاربر باز خواهد گشت.

درگاه پرداخت واسط  چیست؟

این درگاه یکی از آسان ترین درگاه های پرداخت است که نیاز به طی پروسه طولانی ثبت نام ندارد. جهت ایجاد درگاه پرداخت واسط لازم است وارد سایت های ارائه کننده آن شده و پس از تکمیل اطلاعات و تایید احراز هویت برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد اطلاعات کارت مورد نظر را وارد کنید و ۴۸ ساعت صبر کنید تا تطبیق اطلاعات با شماره کارت توسط بانک تایید شود که در صورت صحت اطلاعات برای شما یک کد ارسال خواهد شد. در مرحله بعد با نصب افزونه درگاه پرداخت روی سایت روی قسمت پیکربندی رفته و پس از فشردن گزینه درگاه پرداخت رمز ارسال شده را وارد نمایید.

امنیت درگاه پرداخت مستقیم بانک ملی

بسیاری از افراد این سوال را می پرسند که آیا درگاه پرداخت مستقیم بانک ملی امنیت دارد یاخیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این درگاه مستقیما توسط بانک ملی سداد نظارت می شود و زیر نظر آن فعالیت می کند. امروزه اکثر مردم ایران این بانک را به عنوان یکی از معتبر ترین بانک ها می شناسند و سال های زیادی است که سرنایه خود را به این بانک سپرده اند. بنابراین به راحتی می توان گفت که این درگاه یکی از معتبر ترین درگاه هلی پرداخت اینترنتی است که شما می توانید با خیال آسوده به آن اطمینان کنید. کارمزد درگاه اینترنتی بانک ملی به طور معمول درگاه های پرداختی که مستقیما زیر نظر بانک هستند از مشتری کارمزدی دریافت نمی کنند. بنابراین تا زمانی که از این درگاه برای پرداخت هزینه مشتری استفاده می کنید بانک ملی از شنا کارمزدی کسر نخواهد کرد. مدارک ساخت درگاه بانک ملی جهت ساخت و ثبت نام درگاه بانک ملی در شرکت سداد شرایط و مدارکی مورد نیاز است. لازم است اشخاص حقیقی مدارکی چون عکس پشت و رو کارت ملی، شماره حساب فعال بانک ملی، نماد اعتماد الکترونیک و عکس صفحه اول شناسنامه را در اختیار داشته باشند. اشخاص حقوقی با ارائه عکس کارت ملی، عکس شناسنامه، شماره حساب فعال بانک ملی، روزنامه آگهی تاسیس، آخرین آگهی تغییرات و اساس نامه قادر به دریافت درگاه پرداخت بانک ملی هستند.

منظور از نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

ممکن است شما نیز بار ها از ضرورت وجود نماد اعتماد الکترونیکی برای اخد درگاه پرداخت شنیده باشید. در واقع نماد اعتماد الکترونیکی نوعی مجوز جهت فعالیت های رسمی فروشگاه های اینترنتی بوده که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر می گردد. اخذ این مجوز واجد شرایط زیر است: ۱_ سن شخص حقیقی یا مدیر عامل شرکت باید بالای ۱۸ سال باشد. به افراد زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نماد اعتماد الکترونیکی داده نخواهد شد. ۲_ چنان چه متقاصی دریافت مجوز شخص حقیقی باشد باید دامنه سایت به نام خود او باشد اما در صورتی که متقاضی شخص حقوقی باشد دامنه سایت می تواند به نام یکی از اعضای هیئت مدیره باشد. ۳_ جهت اخذ مجوز باید تمامی اطلاعات مربوط به محصول اعم از ویژگی های فنی و ظاهری، قیمت و تعرفه کالا و خدمات شرکت در سایت شرکت درج گردد. ۴_ هم چنین کلیه اطلاعات مربوط به فسخ و لغو قرارداد، مرجوع کردن کالا و روند انصراف باید به طور کامل در سایت شرکت درج شود. ۵_ یکی از مهم ترین فاکتور ها در اخذ این مجوز این است که باید مقررات پیرامون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان توسط کسب و کار های اینترنتی در سایت قرار گیرد.

مراحل ثبت نام اینترنتی درگاه بانک ملی

درگاه پرداخت بانک ملی
درگاه پرداخت بانک ملی
مراحل ثبت نام جهت دریافت این درگاه به صورت زیر میباشد. لذا لازم است مراحل زیر را با دقت انجام دهید: ۱- ورود به سامانه درخواست سداد از طریق لینک زیر. https://mmp.sadadpsp.ir ۲- از طریق کلیک روی گزینه » ثبت درخواست پذیرندگی« وارد صفحه ثبت نام شوید. ۳- در قسمت » نوع درخواست« گزینه » درگاه پرداخت اینترنتی« را انتخاب کنید. ۴- در قسمت »مشخصات پذیرنده« نوع مشتری یعنی حقیقی یا حقوقی بودن را انتخاب و اطالعات را تکمیل نمایید. مشتری حقیقی مربوط به اشخاص و مشتری حقوقی به سازمانها، نهاد ها، شرکتها و سایر ارگانهای مشابه که شخصیتی مستقل از اشخاص دارند میباشد. گروه صنفی احرازشده از سایت متقاضی با صنف ثبتشده در سامانه موردبررسی قرارگرفته میشود. نام فروشگاه نباید غیرمتعارف و یا خلاف قوانین کشوری و بانک مرکزی باشد. ۵- در بخش مشخصات فردی و سپس آدرس، ملیت را مشخص کرده و بر اساس آن اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید. ۶- در مرحله بعدی حساب بانکی خود راجهت دریافت درآمد ها و سپس اطلاعات سایت خود را وارد نمایید. پس از این مرحله سامانه برای شما یک کد رهگیری ایجاد میکند تا بتوانید در مراحل بعدی فرآیند را پیگیری نمایید. حال باید منتظر ماند تا درخواست شما تایید و درگاه سایت اینترنتی سایت صادر شود.

دریافت درگاه از دیگر بانک ها

دریافت درگاه پرداخت از دیگر بانک ها توسط نوینو پی امکان پذیر میباشد. نوینو پی به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان و پرداخت یار های رسمی بانک مرکزی قادر به ارائه خدمات پرداخت بانک ها به کسب و کارهاست. کاربران و صاحبان کسب و کار های مجازی میتوانند از طریق روش های مختلف در نوینو پی اقدام به ثبت درگاه بانکی نمایند. نوینو پی در حال حاضر قادر به ارائه درگاه پرداخت بانک ملت، پرداخت الکترونیک سامان و شرکت مالی اعتباری ایران کیش میباشد. تنها کافیست به صفحه ثبت نام مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایید.  

بله برای ثبت نام و دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی نیاز به مراجعه حضوری نیست.

بله درگاه پرداخت اینترنتی سداد بانک ملی رایگان و هیچ کارمزدی از تراکنش ها کسر نمیشود.