در نوینو پی با اصول دریافت درگاه پرداخت بانک ملی و درخواست آن از شرکت پرداخت سداد با شما خواهیم بود. با توجه به پیشرفت علم جهت انجام تجارت به صورت آنلاین و گسترش کسب و کار های اینترنتی، ساخت درگاه پرداخت روی کار آمده است. امروزه افراد زیادی جهت پرداخت های کوچک و تجارت های آنلاین بزرگ به شرکت سداد روی آورده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با آموزش اخذ درگاه بانک ملی از PSP ارائه دهنده آن همراهی کنیم.

 درگاه پرداخت بانک ملی چیست؟

درگاه پرداخت بانک ملی (سداد) نوعی ابزار و وسیله برای طیف وسیعی از خدمت های الکترونیکی و اینترنتی است. با استفاده از این ابزار پرداخت، امکان نظارت کامل بر مبادلات مالی صورت گرفته وجود دارد. این نرم افزار توسط بانک ملی طراحی شده است و در طراحی آن رفاه مشتریان در انجام امور پرداخت در نطر گرفته شده است. در ساخت و طراحی این برنامه فضایی بسیار جذاب برای کاربران فراهم شده است و تمامی اجزا صفحه در جای مناسب قرار گرفته اند. جالب است بدانید شرکت پرداخت الکترونیک سداد یکی از مهم ترین بازو های اصلی در پرداخت های الکترونیکی و اینترنتی است. که با هدف کمک به مدیریت کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ، تهیه نرم افزار مناسب برای پرداخت و پشتیبانی از آن تهیه شده است‌.

درگاه پرداخت مستقیم

چرا درگاه پرداخت بانک ملی بگیریم؟

از جمله ویژگی ها و مزیت های گرفتن ترمینال پرداخت بانک رسمی ملی ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مستقیم بودن درگاه بانک ملی

از مهم ترین دلایل دریافت درگاه پرداخت بانک ملی میتوان به مستقیم بودن آن اشاره داشت. این یعنی دروازه پرداخت به صورت مستقیم به صفحه شاپرک هدایت میشود و بدون هیچگونه واسطه است.

روابط کاربری آسان برای استفاده

۱_ حجم بارگذاری صفحات پایین بوده بنابراین در صورت استفاده حجم کم تری مصرف خواهد شد و از همه مهم تر سرعت بارگذاری بالا است.

۲_ این برنامه با تمام صفحات نمایش اعم از تبلت، موبایل و کامپیوتر قابل اجرا است بنابراین شما می توانید با هر یک از این ابزار اقدام به استفاده از این درگاه کنید.

۳_ این برنامه مطابق با همه استاندارد های بین المللی و دستورالعمل های شاپرک طراحی شده است و امنیت فوق العاده بالایی را برای کاربرانی که از آن استفاده می کنند فراهم می کنند.

این شرکت نیز همانند بانک ملت زیر نظر شاپرک و بانک مرکزی فالیت دارد.

پشتیبانی سریع به پذیرنده ها

  •  از طریق قابلیت پشتیبانی 24 ساعته و فعال بانک ملی از همه خدمات بهره مند شوید.
  •  با استفاده از این ابزار قابلیت اتصال پایدار، استفاده به صورت ۲۴ ساعته و استرداد وجه بنا به درخواست پذیرنده را خواهید داشت.
  • در این اپلیکیشن پرداخت ها به صورت شناسه دار بوده و کلیه تراکنش ها به واسطه شناسه آن قابل پیگیری است. در صورت مشاهده مغایرت در مبالغ مسئولین بانک ملی در قبال آن پاسخگو خواهند بود. در این صورت مبلغ مورد نظر ظرف ۴۸ ساعت یا کم تر به حساب کاربر باز خواهد گشت.

کارمزد رایگان تراکنش های اینترنتی

به طور معمول درگاه های پرداختی که مستقیما زیر نظر بانک ها هستند از مشتری کارمزد دریافت نمی کنند. بنابراین تا زمانی که از خدمات شرکت پرداخت الکترونیک سداد استفاده می کنید از شما کارمزدی کسر نخواهد شد.

کارمزد رایگان این سرویس دهنده سبب گردیده است تا سازمان های دولتی برای خدمات خود از آن استفاده نمایند. خدماتی چون پرداخت قبوض مالیات بر ارزش افزوده، جریمه ها و خلافی رانندگی از این قبیل میباشند.

شرایط دریافت درگاه پرداخت ملی از سداد

سداد یکی از آسان ترین مراحل دریافت سیستم پرداخت است که نیاز به طی روند طولانی ثبت نام ندارد. جهت دریافت درگاه آنلاین این PSP لازم است وارد سایت های ارائه دهنده آن شوید. پس از تکمیل اطلاعات و تایید احراز هویت برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد اطلاعات کارت مورد نظر را وارد کنید و ۴۸ ساعت صبر کنید. سر انجام تطبیق اطلاعات با شماره کارت توسط بانک تایید می شود. در صورت صحت اطلاعات برای شما یک کد ارسال خواهد شد. در مرحله بعد با نصب افزونه اتصال، از سایت روی قسمت پیکربندی رفته و پس از فشردن گزینه درگاه پرداخت رمز ارسال شده را وارد نمایید.

لزوم دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

همانطور که گفته شد شرط دیگر راه اندازی درگاه بانک ملی از زیر مجموعه آن یعنی سداد نیاز به نماد اعتماد الکترونیکی دارد. در واقع نماد اعتماد الکترونیکی نوعی مجوز جهت فعالیت های رسمی فروشگاه های اینترنتی بوده که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر می گردد. اخذ این مجوز واجد شرایط زیر است:

۱_ سن شخص حقیقی یا مدیر عامل شرکت باید بالای ۱۸ سال باشد. به افراد زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نماد اعتماد الکترونیکی داده نخواهد شد.

۲_ چنان چه متقاصی دریافت مجوز شخص حقیقی باشد باید دامنه سایت به نام خود او باشد اما در صورتی که متقاضی شخص حقوقی باشد دامنه سایت می تواند به نام یکی از اعضای هیئت مدیره باشد.

۳_ جهت اخذ مجوز باید تمامی اطلاعات مربوط به محصول اعم از ویژگی های فنی و ظاهری، قیمت و تعرفه کالا و خدمات شرکت در سایت شرکت درج گردد.

۴_ هم چنین کلیه اطلاعات مربوط به فسخ و لغو قرارداد، مرجوع کردن کالا و روند انصراف باید به طور کامل در سایت شرکت درج شود.

۵_ یکی از مهم ترین فاکتور ها در اخذ این مجوز این است که باید مقررات پیرامون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان توسط کسب و کار های اینترنتی در سایت قرار گیرد. برای دریافت آموزش بیشتر به صفحه نماد اعتماد الکترونیکی مراجعه نمایید.

مدارک الزامی دریافت درگاه پرداخت بانک ملی

جهت ثبت نام در شرکت سداد مدارکی مورد نیاز است. اشخاص حقیقی مدارکی چون عکس پشت و رو کارت ملی را در مرحله اول ارائه دهند. باید در انتخاب دقت کامل را داشته باشید زیرا مدارک اشخاص حقیقی با حقوقی متفاوت است.

مدارک جهت افتتاح حساب بانک ملی

شماره حساب فعال بانک ملی نیز از شروط الزامی درخواست میباشد. که در مرحله اول اگر حساب فعالی در این بانک ندارید باید با مدارک شناسایی خود مانند کارت ملی و شناسنامه اقدام به افتتاح حساب نمایید. که این امر نیاز به حضور در شعبه جهت افتتاح حساب است. اگر هم از قبل در بانک ملی حساب دارید دیگر نیازی به افتتاح حساب و ارائه مدارک به این منظور نیست.

مدارک الزامی جهت ثبت در سامانه

مدارکی که از طرف بانک ملی به جهت اخذ درگاه بانکی برای افراد حقیقی الزام شده است به صورت زیر است:

  • اسکن شناسنامه
  • اسکن کارت ملی
  • اسکن اجاره نامه محل سکونت فعلی یا کسب و کار
  • تصویر مجوز کسب و کار اینترنتی

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی با ارائه عکس کارت ملی، عکس شناسنامه، شماره حساب فعال بانک ملی، روزنامه آگهی تاسیس، آخرین آگهی تغییرات و اساس نامه قادر به دریافت درگاه پرداخت بانک ملی هستند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت اینماد

نماد اعتماد الکترونیکی، که الزام شاپرک و بانک مرکزی است نیز نیازمند مدارکی است.

  • تصویر روی شناسنامه
  • تصویر روی کارت ملی
  • تصویر وضعیت نظام وظیفه ویژه مشمولان

آیا درگاه پرداخت بانک ملی بستری امن است؟

بسیاری از افرادی که درخواست ثبت درگاه پرداخت از بانک و پرداخت یار ها مثل بانک ملی را دارند. در مورد امنیت آن نیز سوال هایی دارند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم این درگاه مستقیما توسط سداد نظارت می شود و زیر نظر آن فعالیت می کند. امروزه اکثر مردم ایران این بانک را به عنوان یکی از معتبر ترین بانک ها می شناسند و سال های زیادی است که سرمایه خود را به این بانک سپرده اند.

امنیت سداد

بنابراین به راحتی می توان گفت که درگاه مستقیم سداد یکی از معتبر ترین درگاه های اینترنتی است که شما می توانید با خیال آسوده به آن اطمینان کنید. تمامی زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری آن در سرور ها خود بانک در امنیت بالا نگهداری میشوند.

آموزش ثبت نام درگاه پرداخت بانک ملی

ثبت نام درگاه پرداخت بانک ملی

مراحل گام به گام آموزش ثبت نام در شرکت سداد جهت پرداخت با درگاه بانک ملی به صورت زیر میباشد. لذا لازم است مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

۱- ورود به سامانه درخواست درگاه سداد از طریق لینک زیر.

۲- از طریق کلیک روی گزینه » ثبت درخواست پذیرندگی« وارد صفحه ثبت نام شوید.
۳- در قسمت » نوع درخواست« گزینه » درگاه پرداخت اینترنتی« را انتخاب کنید.
۴- در قسمت »مشخصات پذیرنده« نوع مشتری یعنی حقیقی یا حقوقی بودن را انتخاب و اطالعات را تکمیل نمایید.
مشتری حقیقی مربوط به اشخاص و مشتری حقوقی به سازمانها، نهاد ها، شرکتها و سایر ارگانهای مشابه که شخصیتی مستقل از اشخاص دارند میباشد.
گروه صنفی احرازشده از سایت متقاضی با صنف ثبت شده در سامانه موردبررسی قرارگرفته میشود.
نام فروشگاه نباید غیرمتعارف و یا خلاف قوانین کشوری و بانک مرکزی باشد.

۵- در بخش مشخصات فردی و سپس آدرس، ملیت را مشخص کرده و بر اساس آن اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.

ثبت اطلاعات حساب بانکی

1-در مرحله بعدی حساب بانکی خود راجهت دریافت درآمد ها و سپس اطلاعات سایت خود را وارد نمایید. پس از این مرحله سامانه برای شما یک کد رهگیری ایجاد میکند تا بتوانید در مراحل بعدی فرآیند را پیگیری نمایید. حال باید منتظر ماند تا درخواست شما تایید و درگاه سایت اینترنتی سایت صادر شود.

حال وقت آن رسیده متناسب با cms خود مستندات و افزونه های مورد نیاز را دریافت نمایید. اگر هم از سایت ساز وردپرس استفاده میکنید به راحتی میتوانید نسبت به ثبت درگاه وردپرس اقدام نمایید. همچنین مستندات جهت پیاده سازی دروازه پرداخت ملی در بستر اندروید نیز فراهم میباشد.

امکان استفاده از درگاه بانک ملی در وردپرس

خوبی گرفتن درگاه پرداخت از طریق پی اس پی بانک ملی اینه که به راحتی میتوان آن را برای وردپرس نصب کرد. پس از صادر شدن ترمینال پرداخت شما بانک ملی مستندات وردپرس را برای شما ارسال خواهد کرد. که با استفاده از این قابلیت به راحتی سایت wordpress خود را به این سیستم پرداخت متصل نمایید.

افزونه بانک ملی مخصوص ووکامرس

همانطور که گفته شد یکی از محتویات مستندات افزونه رایگان بانک ملی برای ووکامرس میباشد. سایت هایی که برای بخش فروشگاه وردپرسی خود از افزونه فروشگاه ساز ووکامرس استفاده میکنند. با نصب این پلاگین به راحتی میتوانند ووکامرس را به این بانک متصل نمایند.

نحوه نصب افزونه درگاه بانک ملی برای ووکامرس

 برای این کار فقط کافیست فایل این پلاگین را در بخش مستندات جامع دریافت کنید. در پیشخوان وردپرس قسمت افزونه ها و بخش افزودن به صورت بارگزاری فایل نصب نمایید. توجه کنید پلاگین های متفاوتی برای این کار وجود دارد که شما باید افزونه مخصوص ووکامرس را نصب نمایید.

درگاه دیگر بانک ها

روش های دریافت و اتصال درگاه پرداخت بانکی تنها به بانک ملی ختم نمی شود. بلکه این امکان توسط دیگر PSP ها و پرداخت یار ها نیز فراهم میشود. ارائه خدمات برخی از این بانک ها توسط نوینو پی امکان پذیر میباشد. نوینو پی به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان و پرداخت یار های رسمی بانک مرکزی قادر به ارائه خدمات بانک ها به کسب و کارهاست.

کاربران و صاحبان کسب و کار های مجازی میتوانند از طریق روش های مختلف در نوینو پی اقدام به ثبت درگاه بانکی نمایند. نوینو پی در حال حاضر قادر به ارائه درگاه پرداخت بانک ملت، پرداخت الکترونیک سامان و شرکت مالی اعتباری ایران کیش میباشد. تنها کافیست به صفحه ثبت نام مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایید. برای ثبت درگاه پرداخت مستقیم از طریق پرداخت یار ها مانند نوینو پی میتوانید برگه آموزش ثبت نام را ملاحظه نمایید. که مراحل کمتر و امکانات بیشتری نسبت به بانک ها به کاربران ارائه میدهد.

توصیه می شود :

درگاه پرداخت بانک ملت

بله برای ثبت نام و دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی نیاز به مراجعه حضوری نیست.

بله درگاه پرداخت اینترنتی سداد بانک ملی رایگان و هیچ کارمزدی از تراکنش ها کسر نمیشود.