در این مقاله با مفهوم استفاده از درگاه پرداخت نوینو پی در ایتا برای استفاده در کانال ها، گروه ها و نحوه دریافت آن با شما خواهیم بود. پس از گذشت مدت ها از مسدود شدن تلگرام و افزایش محبوبیت پیامرسان ایرانی ایتا تعداد user های آن رشد چشمگیری پیدا کرده است. که در بین این مخاطبان کسب وکار های فروانی هم دیده میشود.
همه این مشاغل مجازی در بحث فرآیند های پرداخت توسط مشتری گاها با مشکلاتی مواجه هستند. استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی در ایتا میتواند عمده این مشکلات را کاهش دهد.

درگاه پرداخت ایتا چیست؟

درگاه پرداخت ایتا قابلیتی است که کاربر پس از کلیک بر روی یک لینک به صفحه پرداخت هدایت خواهد شد. که پس از وارد کردن اطلاعات بانکی و پرداخت یک رسید ودریافت خواهد کرد. این مبالغ دقیقا مانند یک دستگاه کارتخوان در سیکل شاپرکی به حساب پذیرنده واریز میشود.
روش ثبت نام و دریافت آن را برای متقاضیانی که می خواهند از خدمات درگاه ایتا بهره مند شوند در ادامه توضیح خواهیم داد.
نوع درگاه: درگاه پرداخت شخصی
مدت زمان ثبت: ۱ الی ۶ ساعت کاری

کاربرد های استفاده از درگاه پرداخت ایتا

همانطور که گفته شد این نوع درگاه پرداخت میتواند کاربرد های زیادی در شبکه اجتماعی ایتا داشته باشد. که پایین تر به همه این کاربرد ها و نحوه کارکرد آن خواهیم پرداخت. پس در ادامه این پست با نوینو پی همراه باشید.

استفاده در کانال ایتا

با توجه به این که خدمات مورد استفاده در ایتا از نوع شخصی است که دارای یک لینک میباشد میتوان از آن در کانال های ایتا به خوبی استفاده کرد. نحوه عملکرد آن هم به این صورت است که پس دریافت لینک فقط کافیست آن را در کانال خود نشر دهید. از کاربران بخواهید با کلیک بر روی لینک آن حق خدمات شما را پرداخت کنند.

استفاده در گروه های ایتا

همانند کانال ها میتوان با قرار دادن لینک پرداخت خود در گروه ها نسبت به اخذ وجه از مشتریان در ایتا اقدام نمود. برای این کار کافیست لینک شخصی خود را برای کاربرانتان به اشتراک بگذارید.

چگونگی ساخت یک درگاه پراخت برای ایتا در نوینو پی

حال که با درگاه پرداخت ایتا آشنایی پیدا کردید و کاربرد های مهم آن را شناختید به آموزش ساخت آن میپردازیم. در ضمن لازم است بدانید دریافت این درگاه از نوینو پی، پرداخت یار رسمی بانک مرکزی امکان پذیر است. که باید مراحل زیر را در نوینو پی دنبال نمایید.
نحوه دریافت آن دقیقا همان مراحل دریافت لینک پرداخت است.

ساخت حساب کاربری

در مرحله اول شما باید در سایت نوینو پی به آدرس https://novinopay.com و از بخش ثبت نام یک حساب کاربری بسازید. به منظور ساخت حساب کاربری فقط کافیست در مرحله اول مشخصات خود را وارد نمایید.

احراز هویت برای ساخت درگاه ایتا

پس از این که ثبت نام اولیه را انجام دادید حال باید نسبت به بارگزاری مدرک شناسایی و انجام احراز هویت اقدام نمایید. برای این کار تصویر روی شناسنامه و یا کارت ملی را در بخش مربوطه بارگزاری نمایید. و در صورت لزوم سامانه از شما میخواهد یک تصویر سلفی با در دست داشتن کارت ملی از خود بگیرید و در سامانه بارگزاری نمایید.
حال باید منتظر بمانید تا اطلاعات شما تایید شود. پس از این که پیام تاییدیه را دریافت کردید تقریبا کار تمام است و باید شما نسبت به درخواست درگاه اقدام نمایید.

درخواست درگاه پرداخت ایتا در پنل کاربری

اگر طبق مراحل پیش رفته باشید حال میتوانید از بخش درخواست درگاه اقدام نمایید. در این صفحه اطلاعت خود را وارد نمایید و دکمه ثبت درخواست خود را کلیک نمایید.
درخواست شما بلافاصله توسط کارشناسان بررسی و لینک آن برای شما صادر میشود.

شرایط دریافت خدمات پرداخت برای ایتا

دریافت و استفاده از هرگونه خدمات پرداخت در کشور ملزم رعایت شرایط و قوانین آن است. که به طور کلی دو شرط مهم برای آن وجود دارد که درپایین هرکدام از آن ها را توضیح خواهیم داد.

شرایط داشتن دامنه و سایت

طبق الزام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هر درگاه پرداخت باید برای سایت هایی که یک دامنه دارند ثبت شود. یعنی در ابتدا برای کسب و کار یک سایت حداقل ساده با دامنه ثبت نمایید.

شرایط داشتن اینماد

در صورت داشتن سایت باید از طریق آموزش دریافت اینماد نسبت به اخذ آن اقدام نمایید. حتی از نوع بدون ستاره آن نیز میتوانید استفاده نمایید.

دریافت کد رهگیری مالیاتی

دریافت کد رهگیری مالیاتی هم یکی دیگر از شرایط مهم دریافت میباشد. که این کد را نیز از طریق آموزش دریافت کد رهگیری مالیاتی نیز میتوانید فراهم نمایید.

توصیه می شود :
درگاه پرداخت تلگرام

بله با استفاده از لینک پرداخت شخصی در پیام رسان ایتا میتوان فرآیند های پرداختی را انجام داد.

داشتن درگاه پرداخت میتواند هم از لحاظ اعتبار برای شما مفید باشد هم از لحاظ مدیریت بر روی پرداخت های خود.