بسیاری از کسب و کار های آنلاین به صورت شراکتی اداره می شوند . شما لحظه ای را تصور کنید که زمان تقسیم درآمد فرا رسیده است . روش اول این است که کل درامد در ابتدا به حساب بانکی صاحب و دارنده درگاه پرداخت واریز شود ، سپس با کسر کارمزد از طریق روش های مختلف انتقال پول ، سهم هر یک از شرکا را به حساب بانکی شان واریز کند. اما روش بهتری نیز به نام تسهیم درآمد ( تسهیم تراکنش ) وجود دارد که می تواند کمک حال تمام مشاغل باشد. این امکان در نوینو پی حتی برای درگاه پرداخت شخصی نیز وجود دارد و دریافتی های لینک پرداخت هم می توانند تسهیم درآمد برای ذینفعان خود داشته باشند. برای این که بدانید تسهیم یعنی چه در این مقاله با ما همراه باشید .

تسهیم درآمد یعنی چه

شرکت تجارت الکترونیک نوین سیمرغ با نام تجاری نوینو ، برای ساده کردن فرآیند حسابداری کسب و کار های آنلاین ، آپشنی به نام تسهیم درآمد را برای کاربران خود ایجاد کرده است . تسهیم یعنی چه ؟  تسهیم تراکنش به این معنی و مفهوم است که کاربر از طریق حساب کاربری خود در نوینو ، سهم هر کدام از شرکا را بدون کسر کارمزد به صورت مستقیم به حساب های بانکی شان واریز کند . این روش و مِتُد کمک می کند تا خیلی از عملیات های حسابداری و واریز پول به مقاصد متفاوت، به صورت خودکار و امن صورت بگیرد . به زبان دیگر تسهیم درآمد به شما و شرکای تان کمک می کند که در موقع تسویه حساب ، مبالغ مختلفی را بر حسب میزان درصد سهم هر ذی نفع به حساب بانکی شان واریز کنید . حال که دریافتیم که تسهیم یعنی چه ، باید بدانیم که تسهیم درآمد می تواند مشکل حساب داری و تسویه وجوه بین شرکا و ذی نفعان را رفع کند . تسهیم تراکنش نه تنها مشکل حساب داری را کاهش داده ، بلکه در کاهش زمان انجام تسویه حساب و به صفر رساندن کارمز حاصل از تراکنش های تسویه با ذی نفعان و شرکا نیز موثر است .

چه کسب و کار هایی می توانند از تسهیم درآمد استفاده کنند ؟

هر نوع کسب و کار ، موسسه ، سازمان ، شرکت و افراد حقیقی و حقوقی مختلف می تواند از این سرویس نوینو پرداخت استفاده کند . برای مثال فروشگاه های اینترنتی با قابلیت چند فروشندگی ، سایت های ارائه کننده خدمات دیجیتال و … که دارای چند شریک هستند می توانند از این سرویس نوینو استفاده کنند . هم اکنون می خواهیم برای شما یک مثال بزنیم که مشاغل بدون شریک نیز می توانند از سرویس تسهیم درآمد نوینو پرداخت استفاده کنند . یک سایت را در نظر بگیرید که به درگاه پرداخت غیر مستقیم نوینو پرداخت متصل است و تنها و بدون شریک اداره می شود.

آیا دارنده حساب کاربری نوینو این سایت می تواند از تسهیم درآمد استفاده کند ؟ پاسخ ما روشن است ، بله . فرض کنید صاحب این درگاه قصد دارد ماهانه به حساب بانکی یک موسسه خیریه مبلغی را واریز کند . برای این کار کافی است آن فرد ، شماره حساب بانکی موسسه خیریه و یا فردی که لزوما شریک مالی و تجاری نمی باشد را به حساب کاربری خود در نوینو پرداخت اضافه کند .

افراد و مشاغلی که می توانند از تسهیم تراکنش استفاده کنند :

  • انواع فروشگاه اینترنتی
  • سایت های خدماتی
  • موسسات آموزشی
  • شرکت های تجاری
  • مراکز خرید 
  • سایت های دیجیتال مارکتینگ
  • سازمان ها 
  • شرکت های مختلف
  • و …

روش و انواع تسهیم هزینه در نوینو پی

تا کنون فهمیدیم که تسهیم یعنی چه و دریافتیم که چه مشاغل و افرادی می توانند از تسهیم تراکنش استفاده کنند . حال وقت آن رسیده است که بدانیم روش ها و انواع تسهیم درآمد و هزینه ها در نوینو پرداخت به چه صورت است . در گام اول باید در نوینو پرداخت یک حساب کاربری بسازید و یا به حساب کاربری خود وارد شوید . پس از آن که حساب کاربری خود را ارتقا دادید و اطلاعات هویتی و بانکی شما توسط نوینو پرداخت تایید شد ، باید یک درگاه پرداخت بسازید .

گام نهایی تسهیم درآمد درگاه پرداخت

پس از آن که مشتری یا مشتریان از درگاه پرداخت سایت شما خرید کنند بلا فاصله ، کیف پول شما در حساب کاربری خود در نوینو شارژ خواهد شد . حال وقت آن رسیده است که حساب بانکی شریک (شرکا) و یا ذی نفعان را اضافه کنید . بعد از اضافه کردن باید منتظر تایید شدن حساب بانکی شرکای خود شوید. 

برای تسهیم درآمد بعد از تایید شدن حساب بانکی شرکا و یا ذی نفعان و موقع تسویه حساب کافی است درصد سهم هر یک از شرکا را در صفحه ای که برای شما به نمایش درآمده است را وارد کنید . هنگام تسهیم درآمد واریز وجوه به حساب همه شرکا بدون کارمزد انجام می شود . انتقال وجه از نوینو به حساب بانکی شرکا در کمتر از ۴ ساعت و از طریق روش انتقال وجه شبا صورت می گیرد . به شما تبریک می گوییم ، شما توانستید اولین بار از سرویس تسهیم درآمد نوینو پرداخت بهره مند شوید.

در نوینو ، تسهیم درآمد بدون کسر کارمزد صورت می گیرد.

نوینو پرداخت ، برای سهولت در انجام تسویه حساب شما با شرکای خود ، تعداد شرکای قابل اضافه کردن را نامحدود کرده است.

بعد از ثبت اطلاعات حساب بانکی شرکا در پنل کاربری نوینو، در صورت عدم وجود مغایرت ظرف چند لحظه اطلاعات تایید نهایی می گردد. پس از آن می توانید تسهیم تراکنش را انجام دهید .

ثبت درگاه پرداخت بانکی

ارائه و ثبت درگاه پرداخت مستقیم بانکی در کمتر از 6 ساعت با کمترین کارمزد بین رقبا و کامل ترین مستندات و افزونه ها پیاده سازی فنی .

مشارکت در سود درگاه پرداخت

با معرفی درگاه نوینو پرداخت به سایر پذیرندگان و دوستان  خود در سود حاصل از کارمزد تراکنش های آنها تا سقف 25 درصد سهیم باشید.

کمترین کارمزد شبکه پرداخت

در راستای جلب رضایت پذیرندگان و مشتری مداری نوینو پرداخت کارمزد درگاه پرداخت خود را به نیم درصد تا سقف 1000 تومان کاهش داد.