آموزش دریافت اینماد بدون ستاره برای متقاضیان درگاه پرداخت اینترنتی تنها در چند گام به صورت تصویری، پس این مقاله را دنبال کنید. با تلاش کاربران و درخواست کسب و کار های خرد امکان دریافت اینماد فراهم شد. همانطور که میدانید طبق الزام پرداخت یار ها توسط شاپرک کاربران برای اخذ درگاه پرداخت باید اینماد را دریافت کنند.

اما با دریافت نوع بدون ستاره در کمتر از ده دقیقه برای کاربران قابل انجام است. که در این مطلب در نوینو به صورت تصویری نحوه دریافت آن را آموزش خواهیم داد.

منظور از اینماد بدون ستاره چیست؟

اینماد بدون ستاره مجوزی از طرف سازمان خدمات تجارت الکترونیک برای کسب و کار های خرد است. این نوع مجوز در زمان کمتری نسبت به نوع یک یا دو ستاره آن قابل دریافت است. مهمترین شرایط آن داشتن تراکنش کمتر از 50 میلیون تومان در مجموع روزانه است. که کاربر موظف است برای مبالغ بیشتر حتما نسبت به ارتقاء آن اقدام نماید.

مزیت استفاده از اینماد enamad

دریافت (اینماد) بدون ستاره مزیت های مهمی برای کاربران دارد. مزیت اصلی آن تسریع بخشیدن به روند دریافت آن است. زیرا یک کسب و کار میخواهد در سریعترین زمان بدون داشتن مجوز مربوطه یا مکان تجاری اینماد خود را دریافت نماید.

این نوع خدمات به کسب و کار های نوپا اجازه میدهد تا درگاه پرداخت مستقیم دریافت نمایند. در گذشته نیاز بود کسب و کار حد اقل نوع یک ستاره را داشته باشد که کسب آن فرآیند های طولانی را به همراه داشت.

مراحل دریافت اینماد بدون ستاره

اما روش دریافت این نوع اینماد کمی متفاوت تر اما ساده است. برای این کار ابتدا باید به سامانه اینماد به آدرس https://enamad.ir مراجعه نمایید. و مانند تصویر زیر بر روی گزینه ثبت نام و دریافت نماد کلیک نمایید.

توجه داشته باشید بقیه مراحل را طبق آموزش گام به گام انجام دهید.

سامانه دریافت اینماد

مرحله ثبت نام اولیه اینماد بدون ستاره

پس از این که بر روی دکمه ثبت نام کلیک کردید حال به صفحه ورود منتقل خواهید شد. در صورتی که قبلا ثبت نامی داشته اید با مشخصات ورود به سامانه وارد شوید. و در غیر این صورت با کلیک بر روی گزینه ثبت نام در همین صفحه به بخش ثبت نام اولیه وارد شوید.در این بخش باید در کادر اول نوع کسب و کار خود را به صورت حقیق انتخاب نمایید سپس دیگر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. لازم است توجه نمایید که پس از ثبت نام به صفحه دیگیری منتقل نخواهید شد. فقط کافیست دوباره به صفحه ورود مراجعه نموده و برای ورود به پنل نام کاربری و رمزی که در مرحله قبل تعیین کردید را وارد کنید.

ثبت نام اینماد

ورود به پنل و بارگزاری مدارک

پس از این که با نام کاربری و رمز عبور خود به سامانه اینماد وارد شدید. سامانه از شما میخواهد کدی را به شماره ای که میبنید پیامک کنید. این کد را باید به صورت پیامک به شماره گفته شده ارسال نمایید. و سپس کلید ثبت را انتخاب نمایید تا به پنل کاربری هدایت شود.

پیامک دریافت اینماد

تنظیمات دریافت اینماد بدون ستاره

حال که ثبت نام اولیه را انجام دادید نیاز است تا مراحل بعدی را طی چند گام انجام دهید. که این مراحل شامل تکمیل فرم احراز هویت، بارگزاری مدارک، فرم دامنه و اطلاعات سایت، پذیرفتن تعهد نامه، انتخاب نوع دسته سایت و در نهایت پرداخت مبلغ و دریافت کد اینماد است. پس برای تکمیل این مراحل را طبق آموزش دنبال نمایید.

مرحله مدارک ثبت نام: پس از ورود به بخش کاربری باید در ابتدا مدارک شناسایی خود را به شکل زیر بارگزاری نمایید. فقط کافیست مدارک اجباری را در سامانه بارگزاری نمایید و موارد اختیاری را میتوان در زمان دیگری تکمیل نمود.

مدارک ثبت نام اینماد

تکمیل فرم اطلاعات شخصی: حال مانند گزینه اول مرحله قبل از بالا سمت چپ روی پیام ها کلیک نمایید اما اینبار تکمیل فرم اطلاعات را ملاحظه می نمایید. روی آن کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

تکمیل اطلاعات نماد اعتماد

وارد کردن مشخصات سایت

پس از تکمیل کامل این مرحله در پنل کاربری از بخش مدیریت کسب و کار گزینه افزودن دامنه را انتخاب نمایید. و پس از هدایت به این صفحه میتوانید اطلاعات مربوط به سایت و دامنه آن را تکمیل نمایید. دقت کنید تمامی اطلاعات را به صورت دقیق وارد نمایید تا در مراحل بعید به مشکل بر نخورید.

توجه : 

  1. گزینه نوع فعالیت را غیر صنفی قرار دهید.
  2. گزینه کسب و کار خرد علامت زده شود.
  3. محل آدرس دقیق نیز از روی نقشه انتخاب گردد.

اطلاعات سایت

مرحله تایید آدرس سایت: پس از تکمیل اطلاعات مرحله قبل از بخش سمت راست از طریق کسب و کار گزینه مدیریت کسب و کار را انتخاب نمایید. در میان لیست موجود بر روی دکمه ی انجام تایید فنی کلیک نمایید. در این قسمت نیاز است سایت خود را به یکی از روش های گفته شده وریفای یا تایید نمایید. این روش ها شامل بخش های زیر است:

  1. ارسال کد به ایمیل دامنه
  2. قرار دادن فایل در سایت
  3. تغییر عنوان صفحه
  4. افزودن متاتگ در صفحه اصلی

تاییدیه فنی دریافت اینماد

تکمیل فرم نظر سنجی: پس از انجام تاییدیه فنی حال از بخش کسب و کار دوباره به مدیریت کسب و کار رفته و اینبار دکمه فرم نظر سنچی را کلیک نمایید. این فرم را نیز مانند دیگر بخش ها تکمیل نمایید لازم است در ابتدای این فرم نام کسب و کار خود را وارد. مانند تصویر زیر عمل نمایید.

فرم نظر سنجی نماد اعتماد الکترونیکی

لیست مجوزات و خدمات دامنه: بعد از اینکه نظر سنجی را تکمیل نمودید حال باز هم به صفحه مدیریت کسب و کار ها برگردید. از میان گزینه ها این بار بر روی مجوزات و خدمات دامنه کلیک نمایید. حال در این صفحه نوع کسب و کار خود و خدسته آن را در این صفحه مشخص نمایید. و در پایان کلید ثبت را انتخا کنید تا اطلاعات تایید شود.

پذیرفتن و تایید تعهد نامه: پس از تایید اطلاعات کسب و کار این بار در بخش مدیریت کسب و کار دکمه تعهد نامه قابل نمایش است که باید روی آن کلیک نموده و پس از مطالعه آن را تایید نمایید.

پرداخت هزینه اینماد و دریافت کد اینماد بدون ستاره

در مرحله پایانی جهت دریافت کد اینماد کسب و کار خود نیاز است پرداخت حق صدور نماد را انجام دهید. برای این کار در بخش مدیریت کسب و کار بر روی پرداخت تعرفه مصوب کلیک کنید و در صفحه باز شده پس از مشاهده مبلغ  برروی دکمه پرداخت کلیک نمایید و عملیات پرداخت را انجام دهید. این هزینه معمولا برای کاربران ۵۰ هزار تومان میباشد.

هزینه دریافت اینماد

مرحله دریافت کد enamad

مرحله پرداخت اینترنتی آخرین کاری است که انجام می دهید. هم اکنون در کمتر از چند دقیقه کد شما صادر شده است. برای دریافت کد اینماد خود به بخش مدیریت کسب و کار ها مراجعه از میان گزینه ها، دریافت کد را کلیک کنید. کدی به شما نمایش داده میشود که میتوانید آن را در جای مناسبی از سایت قرار دهید. که معمولا این کد در بخش فوتر قالب ها و سایت ها قرار میگیرد.

دریافت کد اینماد

امکان دریافت درگاه پرداخت نوینو پی

حال که موفق به دریافت اینماد بدون ستاره شدید میتوانید نسبت به دریافت درگاه پرداخت نوینو پی اقدام نمایید. شما با داشتن این میتوانید درگاه پرداخت به صورت مستقیم و با نام برند خود ثبت نمایید. برای این کار فقط کافیست یک حساب کاربری در نوینو پی بسازید. و در بخش کاربری درخواست درگاه پرداخت خود را ثبت نمایید.

بله شما در کمتر از چند ثانیه میتوانید نسبت به ثبت اینماد بدون ستاره اقدام نمایید.

بله برای دریافت این نوع از اینماد باید مبلغ 50 هزار تومان پرداخت شود.