درگاه پرداخت برای تلگرام از طریق ساخت لینک پرداخت شخصی نوینو پی امکان پذیر است. کانال ها و یا هر نوع کسب و کار های فعال در شبکه های اجتماعی میتوانند از این قابلیت استفاده نمایند. فرآیند آن به این شکل است که کاربران از طریق لینکی که در تلگرام به اشتراک گذاشته میشود میتوانند پرداخت خود را به صاحب کسب و کار انجام دهند.

در این مقاله به صورت کامل به این موضوع خواهیم پرداخت و مراحل ساخت یک درگاه شخصی برای تلگرام را توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید تا در مورد درگاه پرداخت تلگرام بیشتر بدانیم.

تلگرام چیست و برای شما چه کاری انجام می دهد؟

اپلیکیشن تلگرام به عنوان یکی از پیامرسان های محبوب در دنیا مشغول به فعالیت میباشد. این برنامه تا کنون بیش از ۷۰۰ میلیون نصب فعال دارد و پیش بینی میشود تا سال های ۲۰۲۳ به بیش از یک میلیارد نصب برسد. برنامه محبوب Telegram سبب پدید آمدن فروشگاه های مجازی زیادی در این بستر شده است. که کاربران علاوه بر استفاده از قابلیت پیام رسانی و ارتباط با دیگران از دیگر امکانات آن بهره میبرند در ادامه لیستی از خدماتی که میتوان در تلگرام از آن استفاده کرد را مشاهده خواهید نمود.

ایجاد کانال فروشگاهی

مخاطبین از طریق این امکان میتوانند یک فروشگاه تلگرامی به صورت کانال در آن راه اندازی نمایند. به طوری که یک کسب و کار برای مخاطبان خود در کانال تلگرامی محصولات فروشگاه را به نمایش میگذارد. یا همچنین میتواند تمامی اطلاعیه های فروش و قیمت ها را در یک کانال اطلاع رسانی نماید.

ایجاد گروه

با قابلیت امکان ایجاد گروه کاربران زیادی در این بستر بر موضوعات مختلف به بحث میپردازند. گروه ها معمولا در تعداد های کمتری نسبت به کانال ها تشکیل میشوند. گروه های مشاوره، پرسش پاسخ، گروه های علمی و.. از این دسته فعالیت ها هستند.

مکالمه صوتی و تصویری

توسط مکالمه صوتی و تصویری جس یک ارتباط تصویری خوب را به کاربران میبخشد. تلگرام با استفاده از زیر ساخت های بسیار امن و پر سرعت امکان تماس های صوتی و تصویری با کیفیت بالا را برای کاربران فراهم آورده است.

درگاه پرداخت تلگرام چیست و چگونه کار میکند؟

همانطور که گفته شد کاربارن شبکه اجتماعی تلگرام برای کاربرد های مختلف نیاز به یک درگاه برای دریافت هزینه ها دارند. به صورتی که بتوانند بدون نیاز به استفاده از روش کارت به کارت مستقیما از تلگرام به صفحه پرداخت آنلاین هدایت شوند. این امر با استفاده از خدمات پرداخت یار ها امکان پذیر خواهد بود. از طریق لینک پرداختی که صادر میشود کاربر قادر خواهد بود این لینک را در تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

خدمات لینک پرداخت شخصی برای تلگرام

یکی از خدمات ارائه شده توسط پرداخت یار های بانک مرکزی لینک پرداخت است. که طی آن یک لینک برای هر درگاه صادر میشود. کاربران این لینک رای برای مشتریان و افرادی که از آن ها درخواست وجه دارند در تلگرام ارسال می کنند. تمامی مبالغ دریافتی به کیف پول کاربران در پرتال ارائه دهندگان درگاه تجمیع خواهد شد. و مانند دستگاه های کارتخوان به صورت خودکار به حساب های بانکی تسویه خواهد شد. در ادامه نحوه دریافت لینک پرداخت و انواع کاربرد آن در تلگرام توضیح خواهیم داد. در ضمن درگاه های شخصی قابلیت استفاده در دیگر شبکه های اجتماعی فارسی زبان را دارند.

کاربرد های مهم درگاه پرداخت تلگرام

استفاده از خدمات درگاه پرداخت در تلگرام مزایا و کاربرد هایی را به همراه خواهد داشت که به آن ها میپردازیم. ارائه خدمات به کاربران تلگرام ختم نمیشود و این نوع لینک پرداخت را برای دیگر شبکه های اجتماعی نیز میتوان تولید نمود. ارائه درگاه به شبکه های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام، ایتا، روبیکا و .. امکان پذیر است. این امر باعث کاهش رفت و آمد کاربران برای پرداخت های خرد و انتقال وجه بانک ها می شود.

استفاده در کانال تلگرام

با استفاده از قابلیت لینک پرداخت میتوان این لینک را در کانال تلگرامی به اشتراک گذاشت تا کاربران بتوانند مبالغ خود را از طریق کلیک بر روی آن پرداخت نمایند. یعنی با استفاده از رمز پویا فرایند پرداخت وجه انجام به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

استفاده در گروه تلگرام

همانند کانال تلگرام این لینک را میتوان جهت واریز وجه در گروه ها نیز قرار داد. کاربرد های مهمی مانند حمایت مالی، پرداخت حق عضویت، پرداخت حق استفاده از محتوا و حتی کمک های خیریه که از آن به عنوان درگاه پرداخت خیریه هم یاد شده است را میتوان نام برد.

درگاه پرداخت برای ربات تلگرام

 1. کاربر محصول یا خدماتی را در ربات کانال تلگرام شما انتخاب می کند و روی دکمه «پرداخت» کلیک می کند.
 2. ربات تلگرام به طور خودکار یک فاکتور ایجاد می کند و پیشنهاد می دهد که به فرم پرداخت بروید.
 3. در صورتی که کاربر اطلاعات کارت را زودتر ذخیره نکرده باشد وارد می کند.
 4. پس از اتمام پرداخت، خریدار هدایت شده و به کانال تجاری تلگرام شما بازگردانده می شود.

تسویه حساب درگاه پرداخت تلگرام چگونه است؟

خب حال که کاربر از طریق ربات پرداخت خود را انجام داد این مبالغ باید با صاحب کسب و کار تسویه شود. برای این کار کافیست پذیرنده در پنل کاربری خود درخواست تسویه حساب ثبت کند. یا حتی میتواند در تنظیمات کاربری مربوط به تسویه نوع آن را به صورت خود کار انتخاب نماید تا واریزی ها به صورت خود کار به حساب پذیرنده پرداخت شود.

اتصال درگاه به ربات تلگرام

با استفاده از مستندات و api های جامع نوینو پی برنامه نویس شما میتواند به راحتی ارتباط ربات شما را با نوینو پی برقرار نماید. البته اگر از لینک پرداخت استفاده میکنید دیگر نیازی به پیاده سازی فنی ندارد. و میتوانید لینک خود را برای پرداخت به اشتراک بگذارید.

مراحل دریافت خدمات درگاه پرداخت برای تلگرام

درگاه پرداخت تلگرام برای ربات

حال که با فرآیند های پرداخت در تلگرام آشنا شدیم به چگونگی ساخت آن خواهیم پرداخت. لازم است بدانید نوینو پی Novinopay امکان دریافت آن را به براحتی برای شما فراهم کرده است. لازم است بدانید طبق الزام شاپرک جهت ثبت درگاه نیاز به دامنه با کد رهگیری مالیاتی و اینماد است. که در کمتر از ۱۰ دقیقه میتوانید آز طریق آموزش اینماد بدون ستاره این نماد را دریافت نمایید.

ساخت حساب کاربری نوینو پی
 1. ورود به صفحه اصلی نوینو پی و کلیک بر روی دکمه ثبت نام
 2. تکمیل اطلاعات شخصی ثبت نام
 3. هدایت به صفحه بارگزاری مدارک و انجام مراحل احراز هویت.
 4. بارگزاری مدارک شناسایی
 5. منتظر بمانید تا مدارک شناسایی شما توسط کارشناسان تایید شود.
ثبت درگاه پرداخت شخصی
 1. از طریق پنل کاربری نوینو بر روی گزینه درگاه پرداخت کلیک نمایید.
 2. گزینه ثبت درگاه پرداخت را کلیک نمایید.
 3. نوع را درگاه پرداخت شخصی انتخاب نمایید.
 4. اطلاعات خود را ثبت نمایید و درخواست را ثبت کنید.
استفاده از لینک پرداخت درتلگرام

پس از این که درگاه شما تایید شد لینکی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. که از طریق توضیحات داده شده میتوانید از کاربرد های مهم این لینک استفاده نمایید. در صورت هرگون سوال بیشتر در مورد درگاه پرداخت شخصی میتوانید در روز های کاری از کارشناسان پشتیبانی نوینو درخواست نمایید.

مزایای خدمات درگاه پرداخت تلگرام نوینو پی

نوینو پی در بستری کاملا هوشمند و یکپارچه، اینجاست. تا در هر مرحله از فرآیند پرداخت در تلگرام، از تجزیه و تحلیل گرفته تا صفحات پرداخت سفارشی که به شما در افزایش نرخ تبدیل کمک می کند، کمک کند. همه چیز با توجه به نیازها و اهداف شما انجام می شود.

پلت فرم پرداخت یکپارچه

دسترسی آزاد به تمام محصولات و فناوری های پرداخت نوینو پی از طریق بستری یک پارچه.

دسترسی آزاد

با بیش از چندین روش پرداخت، از جمله پرداخت از طریق بارکد.

پردازش پرداخت قابل اعتماد

به لطف انعطاف پذیری بالای سیستم فناوری اطلاعات و مراکز داده چندگانه، عملیات سوئیچینگ با هدف جلوگیری از هد رفت تراکنش ها.

حفاظت از تقلب

با در نظر گرفتن گردش مالی و سایر معیارها، سیستم کشف تقلب از فیشینگ و تراکنش غیر مجاز جلوگیری مینماید.

دانش و مهارت های جدید

با محصولات پرداخت جدید که به نفع مشتریان شما است به راحتی با شرکای تجاری خود تقسیم درآمد داشته باشید.

پشتیبانی مشتری شخصی

ما به مشتریان خود اهمیت می دهیم. بنابراین، هر مشتری یک مدیر اختصاصی دارد که پذیرنده را در راه فرآیند های پرداخت مالی کسب و کار همراه اوست.

بله از طریق دریافت مستندات نوینو پی میتوانید به راحتی درگاه خود را به ربات های تلگرامی متصل کرد.

معمولا درگاه ها از یک تا 6 ساعت پس از ثبت درخواست توسط شاپرک صادر خواهند شد.