آموزش درگاه پرداخت بانکی برای سایت های وردپرس

wordpress
در این آموزش در نوینو پی به نحوه درخواست و اتصال درگاه پرداخت های بانکی به وردپرس با شما خواهیم بود پس مارا در این مقاله همراهی نمایید. همانطور که میدانید سرویس مدیریت محتوای وردپرس به عنوان CMS برتر یکی از پلتفرم هایی است که امروزه بیش چند میلیون وبسایت از آن برای مدیریت وب سایت های خود استفاده میکنند. که این وبسایت ها شامل سایت های فروشگاهی، ارائه دهندگان خدمات آنلاین و دیگر کسب و کار های اینترنتی میباشد. از این رو همه این سایت ها که در بستر وردپرس فعالیت دارند و به فعالیت های تجاری مشغولند جهت دریافت وجه از مشتریان خود نیازمند اتصال و ساخت درگاه پرداخت اینترنتی می باشند. در نوینو پی به نحوه ثبت و ساخت درگاه بانکی برای سایت های وردپرسی خواهیم پرداخت.

ثبت نام اولیه درگاه در نوینو پی

در اولین قدم از اقدام برای ثبت درگاه پرداخت آنلاین برای وردپرس در ابتدا باید یک حساب کاربری فعال در نوینو پی داشته باشید. به منظور این کار به بخش ثبت نام در صفحه اصلی مراجعه نمایید. در این مرحله اطلاعات هویتی خود را فیلد های ثبت نام وارد کرده و وارد صفحه بارگزاری مدارک شوید و تصویر مدارک خود را در سایت بارگزاری نمایید تا کارشناسان نوینو پی اطلاعات هویتی شما را در اسرع وقت تایید نمایند. پس دریافت تاییدیه از طرف کارشناسان نوینو شما میتوانید به راحتی از بخش درگاه های پرداخت اولین درگاه پرداخت خود را برای سایت های وردپرسی درخواست دهید. در این مرحله حد اکثر تا ۱۲ ساعت طول میکشد تا درگاه پرداخت مستقیم شما توسط شاپرک تایید شود. پس دریافت پیام تایید شاپرک و فعال شدن درگاه شما، میتوانید با مراجعه به صفحه تنظیمات درگاه کد مرچنت خود را ملاحظه و در پلتفرم و افزونه های وردپرسی قرار دهید تا اتصال سایت وردپرسی شما به درگاه پرداخت نونیو پی متصل شود.

بهترین افزونه درگاه پرداخت وردپرس

خب حالا شما برای اتصال درگاه به سایت وردپرسی خود نیازمند نصب افزونه و پلاگین های مخصوص میباشید تا براحتی و اتوماتیک وار به صفحات پرداخت خود متصل شوید. نوینو پی برای راحتی بیشتر کاربران خود این افزونه ها را برای شما از قبل فراهم نموده است که شما میتوانید پلاگین های مد نظر و مخصوص فرآیند و هماهنگ با افزونه های فروش خود را از صفحه پلاگین و افزونه ها دانلود و در بخش بارگزاری افزونه در پنل مدیریت وردپرسی خود بارگزاری و فعال سازی کنید. دقت داشته باشید پس از نصب افزونه نوینو پی باید در تنظیمات مربوط به نوینو پی در پنل وردپرسی خود حتما کد مرچنت دریافتی از پنل نوینو را در کادر مربوط به مرچنت کد یا id  وارد نمایید.

تنظیمات درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت

خب پس از این که افزونه مورد نظر خود را برای اتصال درگاه دانلود و نصب نمودید به منظور انجام تنظیمات درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت وردپرسی از بخش افزونه و کلیک بروی گزینه تنظیمات نوینو پی به صفحه تنظیمات نوینو پی منتقل خواهید شد. شما در این صفحه میتوانید در کادر مربوط به مرچنت، ایدی دریافتی خود را وارد نموده و حتما توجه داشته باشید که تنظیمات مربوط به فعالسازی درگاه رو روی گزینه بله قرار دهید تا افزونه فعال شود. خب حالا در افزونه فروشگاه خود مانند ووکامرس باید وارد بخش پیکربندی شوید و در بخش درگاه های پرداخت درگاه نوینو پی را برای پرداخت های خود برگزینید.

مشکلات عمده درگاه های پرداخت در وردپرس

از عمده ترین مشکلات درگاه های وردپرسی میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

۱ – نمایش خطای نمیتوانیم به درگا متصل شویم این در صورتی است که شما در بخش فنی و تنظیمات کد مرچنت خود را وارد نکرده اید از این رو حتما دوباره این تنظیمات رو چک کنید  در صورت کارنکردن و نمایش همان خطا با کارشناسان پشتیبانی فنی نوینو تماس حاصل فرمایید تا سریعا شمارا راهنمایی نمایند.

۲- گاهی کاربران پس از ورود به صفحه پرداخت شاپرک و پس تکمیل اطلاعات کارت و زدن کلید پرداخت با پیغام درگاه فعال نمیباشد یا خطای تراکنش مواجه میشوند که این خطا ها عمدتا به خاطر تکمیل نبودن پرونده مالیاتی میباشد و شما باید نسبت به ثبت نام یا تکمیل پرونده با کد رهگیری مالیاتی اقدام نمایید و پس از انجام این مراحل باید به پشتیبانی نوینو پی تیکت دهید تا درخواست فعالسازی درگاه شما در شاپرک ثبت شود.

افزونه های پرداخت هماهنگ با وردپرس

paywordpress

افزونه پرداخت آنلاین WooCommerce ووکامرس وردپرس

ووکامرس برترین افزونه‌ی فروشگاه‌ ساز تحت وردپرس میباشد، که با استفاده از آن میتوانید در کمتر از چند دقیقه فروشگاه آنلاین خود را روی وردپرس راه اندازی نمایید. و به راحتی تمامی پرداخت ها به فوشگاه خود را به نوینو پی بسپارید.

افزونه اتصال درگاه به گرویتی فرم

گرویتی فرم یک فرم ساز آماده میباشد تا شما صفحات فرم پرداخت دلخواه خود را برای فروش خدمات طراحی کنید که با استفاده از افزونه پرداخت نوینو پی مخصوص گرویتی فرم تمامی پرداخت های خود را به راحتی انجام دهید.

ما در این مقاله فقط از دو افزونه نام بردیم در حالی که بیش از ۲۰ افزونه مختلف مخصوص وردپرس برای شما آماده نصب و راه اندازی می باشد.