افزایش سقف تراکنش پرداخت به ۱۰۰ میلیون تومان

بله پس از مدت ها از محدودیت های هر تراکنش درگاه های پرداخت و دستگا های کارتخوان سقف تراکنش های پرداخت که در گذشته ۵۰ میلیون تومان در هر تراکنش بانکی اینترنتی بود به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. طبق اطلاعیه جدید از بانک مرکزی کلیه تراکنش های درگاه های آنلاین از تاریخ ۱۴ آبان ۱۴۰۱ که کاربر به صورت اینترنتی واریز میکند و دستگاه های کارتخوان یا همان pos ها که در گذشته مبلغ ۵۰ میلیون تومان بود با افزایش پنجاه میلیون تومانی سقف این مبلغ به صد میلیون تومان افزایش یافت.

سقف تراکنش های پرداخت اینترنتی

افزایش سقف تراکنش
افزایش سقف تراکنش

یکی از نگرانی های همیشه کاربران و کسب و کار ها چه در پرداخت اینترنتی الکترونیکی و چه در پرداخت از طریق دستگاه های کارتخوان میزان سقف پرداخت بود که کاربر برای ترکنش های بالای ۵۰ میلیون تومان حتما باید از طریق مراجعه به بانک ها و انجام حواله و یا شبای بانکی پرداخت خود را انجام دهد و یا برای پرداخت به فروشگاه هایی که مبالغ محصولات بالای ۵۰ میلیون تومان بود فروشنده قادر به دریافت همه مبلغ از یک کارت بانکی نبود و نیاز به دیگر فرآیند های بانکی بود. اما طبق اطلاعیه بانک مرکزی این سقف تراکنش ها در پرداخت های درگاه های IPG و دستگاه های کارتخوان افزایش یافت و یکم از نگرانی های پرداخت به فروشگاه ها و پرداخت الکترونیک در عموم جامعه کاسته شد.

افزایش سقف تراکنش درگاه پرداخت مستقیم

اما سقف تراکنش درگاه های پرداخت اینترنتی به چه صورت است. همانطور که بالاتر گفته شد این افزایش سقف پرداخت شامل حال درگاه های پرداخت بانکی نیز میشود. یعنی این که از تاریخ ۱۴ آبان ۱۴۰۱ تمامی کاربران میتوانند تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند. این امر نیز مزیت خوبی برای صاحبان کسب و کار های آنلاین و حتی برخی اداره ها ه حساب می آید و برخی از دقدقه های مربوط به پرداخت این رسته از کاربران کاهش می باید. حتی سایت های فروشگاهی که قیمت برخی از محصولات آنان در بخش فروش اینترنتی بالای ۵۰ میلیون تومان است نیز میتوانند برای تراکنش های خود تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اقدام به ساخت درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت خود نمایند تا براحتی مبالغ فروش این محصولات را در درگاه خود و در همان لحظه دریافت نمایند.

حد اکثر پرداخت دستگاه های کارتخوان ۱۰۰ میلون تومان شد

همانطور که گفتیم سقف تراکنش های پرداخت در دستگاه های کارتخوان موجود در اداره ها و فروشگاه ها با افزایش ۵۰ میلیون تومانی به ۱۰۰ میلیون تومان میتواند پروسه های پرداخت و مشکلاتی که در پرداخت های بیش از مبلغ پنجاه میلیون تومان بود را بهبود بخشد. از این پس همه افراد میتوانند در تمامی محل هایی که دستگاه های کارتخوان وجود دارد نیز تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان نیز پرداخت از طریق کارت بانکی داشته باشند.  این امر میتواند خبری خوب هم برای افراد مختلف که به عنوان پرداخت کننده هستند و هم برای پذیرندگان که دریافت کننده هستند باشد.

بهترین روش ساخت درگاه پرداخت یا کارتخوان

اگر شما هم صاحب کسب و کار های اینترتی هستید و میخواهید که تا سقف 100 میلیون تومان در فروشگاه حقیقی یا مجازی خود دریافتی داشته باشید الان وقتش رسیده تا برای ساخت درگاه پرداخت اینترنتی و یا ثبت یک دستگاه کارتخوان اقدام نمایید. نوینو پی به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان درگاه پرداخت آماده ثبت و صدور درگاه درکمترین زمان برای کسب و کار های آنلاین میباشد. همچنین برای درخواست دستگاه های کارتخوان میتوانید به پرتال های یکی از PSP های بانک مرکزی مراجه و دستگاه کارتخوان خود را سفارش دهید.

بله طبق اطلاعیه بانک مرکزی سقف 100 میلیون تومان به تراکنش ها تخصیص یافت.

بله تا سقف 100 میلیون تومان میتوان پرداخت اینترنتی داشت.